Nigel Measom 2 Day

Thanks to Phil Weaver (Epic Scott) we have the first view of the Nigel Measom 2 day race stages:

Race HQ:

Saturday: Walton Village Hall, Kimcote Road, Walton, Lutterworth, LE17 5RR

Sunday: Church Langton Village Hall, Stonton Road, Church Langton, Leicestershire LE16 7SZ

 

Stage 1 – Prologue – 10:30 – 4km

NO TT EQUIPMENT (No Disc wheels, TT Bikes, or Aero Helmets)

Stage 1

Stage 1

 

Stage 2 – 14:00 – 80km

Stage 2

Stage 2

 

Stage 3 – 10:30 – 80km

Stage 3

Stage 3

Entry List:

1 Elanor Cadzow – Bonito

2 Gemma Neil – Bonito

3 Mathilde Matthijsse – Bonito

4 Brit Tate

5 Iona Sewell

6 Lizzy Brama

7 Gina Riley

8 Evenia Ilinskaya

9 Peggy Series

10 Molly Weaver – Epic Cycles Scott

11 Alexie Shaw  – Epic Cycles Scott

12 Mel Brand – Epic Cycles Scott

13 El Hopkins – Epic Cycles Scott

14 Emily Kay – Epic Cycles Scott

15 Alex Greenfield – Epic Cycles Scott

16 Tracey Fletcher

17 Lucy Chitterden

18 Tamina Oliver

19 Kelly Moore

20 Ellie Campbell  – Fusion RT

21 Amy Hill – Fusion RT

22 Elizabeth Malins – Fusion RT

23 Mathilde Pauls – Fusion RT

24 Natalie Grinczer – Fusion RT

25 Laura Wasley – Fusion RT

26 Jennifer Crouch

27 Tracey Corbett

28 Michelle Forster

29 Helen Wyman  – Matrix Fitness – Vulpine

30 Jessie Walker – Matrix Fitness – Vulpine

31 Jo Tindley – Matrix Fitness – Vulpine

32 Louise Borthwick – Matrix Fitness – Vulpine

33 Harriet Owen – Matrix Fitness – Vulpine

34 Sigrid Jochems – Matrix Fitness – Vulpine

35 Penny Rowson – Matrix Fitness – Vulpine

36 Lydia Gurley

37 Rebecc Rimmington

38 Adel Tyson Bloor – Mule Bar – Sigma

39 Victoria Grimmer

40 Gabriella Nordin

41 Harriet Guest

42 Joanne Jago

43 Charlotte Cloclough

44 Jane Bar  – Starley Primal

45 Katie Curtis  – Starley Primal

46 Tanya Griffiths – Starley Primal

47 Jennifer Taylor – Starley Primal

48 Claire Marton

49 Sarah Rose

50 Natalie Creswick – Mule Bar – Sigma

51 Louise Mahe – Mule Bar – Sigma

52 Clemence Copie – Mule Bar – Sigma

53 Erica Auger

54 Louise Marsden

55 Lydia Boylan – Velosport Pasta Montegrappa

56 Hayley Simmonds – Velosport Pasta Montegrappa

57 Anna Railton – Velosport Pasta Montegrappa

58 Byrony Board – Velosport Pasta Montegrappa

59 Eleanor Jones

60 Denielle Mullis

61 Jayne Paine

62 Keira McVitty – Wyndymilla – Reynolds

63 Hannah payton – Wyndymilla – Reynolds

64 Rebecca Wombersley – Wyndymilla – Reynolds

65 Cassie McGoldrick – Wyndymilla – Reynolds

66 Mary Costello – Wyndymilla – Reynolds

67 Tamika Butler – Wyndymilla – Reynolds

68 Emma Rata

69 Alison Lilley

70 Rebecca Carter